BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ'TAN YURT ZİYARETLERİ

28 Ekim 2015

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, aralarında Samsun’da yapımı yeni tamamlanan 2 bin kapasiteli yurdun da bulunduğu Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı öğrenci yurtlarını ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç Samsun Kız Yurdu, Samsun Karadeniz Erkek Yurdunu ve yapımı yeni yapılan 2 bin kişilik öğrenci yurdunu ziyaret etti.

 
Bakan Çağatay Kılıç ilk olarak Samsun Kız Yurdunda barınan öğrencileri ziyarete gitti ve öğrencilerle sohbet etti. Buradaki ziyaretinin ardında Karadeniz Erkek Yurdu’na geçen Bakan Çağatay Kılıç burada yurt yemekhanesini inceleyerek detaylı bilgi aldı. Bakan Çağatay Kılıç, akşam yemeğini öğrencilerle beraber yemekhanede yedi.Bakan Çağatay Kılıç, aynı yurt içinde bulunan erkek kuaförünü de ziyaret etti.
 
Bakan Çağatay Kılıç, yapımı yeni tamamlanan 2 bin kişilik yurdu incelerken, yakın zamanda Samsun’da eğitim gören öğrencilerin yeni ikametgahı olacak yurt hakkında yetkililerden bilgi aldı. Bakan Çağatay Kılıç yurdun eksikliklerinin biran önce tamamlanması için talimat verdi.