BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ’IN 2.GÜN TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ

05 Kasım 2015

Seçim bölgesi Samsun’da teşekkür ziyaretlerini sürdüren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,“Milletimizin, devletimizin ve kardeşliğimizin karşısında durup; buna zarar vermek isteyenlere, aramıza fitne sokmak isteyenlere, bu milleti bölmek isteyenlere asla ve asla izin vermeyeceğiz Yapılması gereken operasyon ise operasyon, reform ise reform. Biz zaten bunun hepsini ortaya koyduk" dedi.

Seçim bölgesi Samsun’da teşekkür ziyaretlerini sürdüren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,“Milletimizin, devletimizin ve kardeşliğimizin karşısında durup; buna zarar vermek isteyenlere, aramıza fitne sokmak isteyenlere, bu milleti bölmek isteyenlere asla ve asla izin vermeyeceğiz Yapılması gereken operasyon ise operasyon. Yapılması gereken reform ise reform. Biz zaten bunun hepsini ortaya koyduk” diye konuştu.

 

 

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, seçim sonrası seçim bölgesi Samsun’da teşekkür ziyaretlerine devam ediyor. Ziyaretlerinin ikinci gününde ilk olarak Bafralılar ile buluşan Bakan Çağatay Kılıç, “Biz bugün mutluyuz ve gururluyuz. Bizim mutluluğumuz ve gururumuz şundandır; Türkiye’nin her bir ferdine hizmet etmek imkanını Rabbim bize bahşettiği ve milletimiz bize bu yetkiyi verdiği içindir. 1 Kasım seçimlerinde Türkiye’de herkes kazanmıştır. Bize oy veren de vermeyen de kazanmıştır çünkü biz 78 milyona hizmet edeceğiz” dedi.

 

Samsun bir sevdadır

 

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun’un ülke tarihi açısından önemine değindiği konuşmasında, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 1 Kasım seçimlerinin miting programını “Meşale şehir” olarak adlandırdığı Samsun’dan başlattığını hatırlatarak, “Sayın Davutoğlu, Başbakanlığı devraldıktan sonra akademik yıl açılışını da Samsun’dan yaptı.  Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasını Samsun’dan başlattı. Samsun’un önemi işte bu kadar büyüktür. Cumhuriyetimize giden yürüyüşün ilk adımı Samsun’da atıldı. Dolayısıyla Samsun bir sevdadır” şeklinde konuştu.

 

AK Parti’nin Samsun’a ayrı bir önem verdiğini ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, “Partimizin yeni ihdas edilen bir genel başkan yardımcılığını, Sayın Çiğdem Karaaslan hanımefendi nezdinde Samsun’a verilmiş olmasının da büyük bir önemi var.  Bu kadrolar el ele, kol kola hep beraber yürüyecek. Bizde ayrım yok.  İl başkanlığımız, ilçe, mahalle başkanlıklarımız, ilçe belediye başkanlarımız hep beraber biriz beraberiz. Tabii ki burada özel bir teşekkürü de 1 Kasım seçimlerinde sandıklara akşam saatlerine kadar sahip çıkan ve sandıkları hiçbir şekilde terk etmeyen sandık müşahitlerimize yapmak istiyorum. Onlar da 1 Kasım seçimlerinde büyük bir başarı sağladılar” açıklamasında bulundu.

 

“Aile içerisinde her türlü eleştirimizi yaparız”

 

“Biz öz eleştiriyi en şekilde yapan bir partiyiz” diyen Bakan Çağatay Kılıç, 7 Haziran sonrası parti olarak özeleştiri yaptıklarına işaret ederek, şunları söyledi:

 “Biz, özeleştiri yapma ve eksikliklerimiz nerede diye araştırma konusunda çok cesur olan bir partiyiz ama bunu aile içinde yaparız. Dışarıda yapmayız. Aile içerisinde her türlü eleştirimizi yaparız. Her konuyu gündeme getiririz. Sonra da gider sonuçlarını sahaya yansıtırız. İşte 1 Kasım’da yaptığımız gibi. Dolayısıyla 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinin hepsinin analizini yaptık.  Bu analizlerle yolumuza yürümeye devam ediyoruz.  Üzerimizde yüzde 50 oy almış olmanın çok büyük sorumluluğu var. Biz bu sorumluluğa layık olmak için gece gündüz çalışacağız. Bunlar sadece makamla mevkiyle olacak işler değil. Bunu da özellikle belirtmek istiyorum.  AK Parti’ye hizmet etmek bu partinin içerisinde olmak,  bu davaya hizmet etmek sadece makamla mevkiyle değildir. Sizlerle beraber arazide halkın içerisinde olmaktır. Sizlerle beraber yürümektir bir çayı paylaşmaktır, yemeği paylaşmaktır. Bu dava için yol yürümektir.”

AK Parti davasının birçok hedefi olduğunu kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, “AK Parti davasının amacı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 2023’te yani Cumhuriyetimizin 100. Yılında ilk 10 ekonomi arasında olmasını sağlamaktır. AK Parti’nin hedefleri 2023’tür, 2053’tür, 2071’dir. Medeniyetimizden aldığımız güçle geleceğe yürümektir. Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmaktır” diye konuştu.

 

 “Algı operasyonlarına hiç aldırmadan yürümeye devam edeceğiz”

 

Ulusal ve uluslararası basında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti’yi eleştirenler olduğunu ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, “Onlar yazadursunlar. Biz işimize bakacağız. Biz kendimizden eminiz. Bu tip algı operasyonlarının neden yapıldığını çok iyi biliyoruz. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, AK Partimize yapılmaya çalışılan bu algı operasyonlarına hiç aldırmadan yolumuzdan yürümeye devam edeceğiz. Sabırla yürüyeceğiz ve milli irade ile beraber yürüyeceğiz. Birkaç gündür bazı haberlerde şunu görüyoruz. Bir takım televizyon programlarında bir takım basın mensuplarının dile getirdiği konularda milletimizin iradesi hiç yakışık olmayan ve hatta hakarete varan sözlerle eleştiriliyor. Yüzde 50 oyun ne anlama geldiğinin birtakım analizleri yapılmaya çalışılıyor. Ama bu analizler içerisinde milli iradeye karşı kullanılan sözlerin ne kadar alçakça olduğunu sizlerin takdirine bırakıyoruz” dedi.

 

“Sandıkta başarı sağlayamayan siyasiler, sandıktan çıkan sonuca kulak verecekler”

 

AK Parti olarak sandıktan çıkan her sonuca saygı duyduklarını vurgulayan Bakan Çağatay Kılıç, muhalefet partilerine “halkın sesine kulak verin” çağrısında bulundu. Bakan Çağatay Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Biz her zaman milli irade başımızın üstünde dedik. Ama görüyorum ki sandıktan çıkan her sonucu kabul etmeyenler, sandığa oy atan vatandaşımızın ferasetini, iradesini sorgulamaya kalkanlar var. İşte onlara karşı milletimiz 1 Kasım’da cevabı verdi. Demokrasi ile yönetilen ülkelerde hükümetler sandıkla gelir, sandıkla gider. Ama sandıkta başarı sağlayamayan siyasiler de milli iradenin söylediklerine kulak verecekler. Genel Başkanımız seçimden önce ne dedi; ‘Birinci parti olmazsak görevi başka arkadaşıma devrederim’ dedi mi? Bunu Sayın Ahmet Davutoğlu dile getirdi mi? Ondan önce kurucu Genel Başkanımız, her girdiği seçimde ‘Ben eğer birinci parti çıkmazsam görevi arkadaşıma devrederim’ dedi. Hala demokratlığımızı mı sorguluyorsunuz.”

 '' 1 Kasım'da bizim üzerimize yüklenen sorumluluk çok büyük bir sorumluluktur.''

Bafra’nın ardından Alaçam’da ziyaretlerini sürdüren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,'' 1 Kasım'da, milletimiz Bu memleketin sorunlarını ancak ve ancak AK Parti çözer diyerek bize destek oldu'' dedi.

 

Alaçam İlçe Başkanlığını ziyaret Eden Bakan Çağatay Kılıç, '' 1 Kasım'da bizim üzerimize yüklenen sorumluluk çok büyük bir sorumluluktur. Milletimiz Bu memleketin sorunlarını ancak ve ancak AK Parti çözer diyerek bize destek oldu'' diye konuştu.

 

Sinop'ta şehit cenazesine katıldığı için programa geciktiğini belirten Bakan Çağatay Kılıç,"'Bugün bizim programımızda tüm milletvekillerimiz ile beraber sizlere teşekkür ziyareti yapmak vardı. ancak meydana gelen operasyonda hayatını kaybeden şehidimizin cenazesine katıldık. Ailesine destek olduk. Bu sebeple sizlerle şimdi beraberiz bu saate kadar bizi beklediğiniz ve bizlerle beraber olduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Bu birliktelik beraberlik enerji 1 Kasım seçimlerinin neden alındığının en güzel ispatıdır. ''şeklinde konuştu.

 

 

Bakan Çağatay Kılıç, "bundan sonra yapacağımız çalışmalara çok dikkat etmemiz gerekiyor" uyarısında bulunduğu konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

 " Evet 7 Haziran sonucunda biz birinci parti olarak çıktık. Ama oradan çıkarmamız gereken sonucu da iyi bileceğiz. Ama 1 Kasım'dan da tekrar iktidar çıktı. Demek ki 7 Haziran’dan sonra yaptıklarımız içinde bizi 1 Kasım'da iktidara taşıyan bir yol var bunları iyi göreceğiz ama hiç bir zaman da milletimizin ferasetinden şüphe etmeyeceğiz.''

 

Bakan Çağatay Kılıç, Mecliste halkın tüm kesimlerden temsilciler olduğunu belirterek, “1 Kasım’da Öyle bir tablo ortaya kondu ki;.öyle bir meclis aritmetiği  ortaya çıktı ki; Mecliste herkes temsil ediliyor. Hiç kimse ben dışarıdayım diyemez. Ama ülkenin en büyük sorumluluğunu, tek başına taşıyan sorumluluğu verdiği de AK Parti’dir. Dolayısıyla bizim bu sorumluluğu iyi bilmemiz lazım. 7 Haziran’dan 1 Kasım’a kadar Meclis’te çalışmadı. Hiçbir şekilde meclisten bir kanun çıkmadı. Bunun ne anlama geldiğini iyi görmemiz gerekiyor.” dedi.

 

Yapılan yatırımların iyi anlatılması gerektiğine işaret eden Bakan Çağatay Kılıç sözlerini söyle tamamladı:

 “Şunu unutmayın ne yaparsak yapalım yatırımlarımızı vatandaşımıza anlatamaz isek, bu güveni veremez isek milletimiz bize olan güvenini azaltır. Ve bunu hemen gösterir. Rabbim, inşallah 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize hep beraber yürümeyi bizlere nasip etsin.  Sizler gibi yol arkadaşları ile beraber bu dava uğrunda ter dökebilmeyi Rabbim herkese nasip etsin.”

 Ak Parti Canik İlçe Başkanlığını da ziyaret etti 

Samsundaki teşekkür ziyaretini  AK Parti Canik İlçe Başkanlığı'nda tamamlayan Bakan Çağatay Kılıç, "Samsun içerisinde  de Canik farklı bir yere sahiptir.

Bu seçimin sonunda Türkiye kazanmıştır. Türkiye Cumhuriyetini Devletimizi de  2023'te dünyadaki ilk on ekonomi arasına sokmaya çalışacağız'' diye konuştu.

 ''Bizim hedefimiz de ilk ekonomi arasına girmek''

Türkiye'de yapılacak G 20 zirvesinin önemine değinen Bakan Çağatay Kılıç,"'Bir hafta sonra Türkiye'de G20 zirvesi yapılacak. Dünyanın en büyük 20 ekonomisi Türkiye'de toplanacak. Gelecek ile ilgili olarak kararları ve müzakereleri  Türkiye'de yapacaklar. Bizim hedefimiz de ilk 10 ekonomi arasına girmek ve bu yolda yürümek. Bizim yolculuğumuz hizmet aşkımız bizim kardeşliğimiz ve beraberliğimiz makamlarla değil ''şeklinde konuştu.

 

Seçim sürecinde yürüttükleri çalışmalardan dolayı parti teşkilatına teşekkür eden Bakan Çağatay Kılıç, şöyle devam etti;

"7 hazirandan itibaren alacak olursak, 1 Kasım'a kadar gelen süreç uzun bir süreçti. Ama sizler gibi yol arkadaşlarımız olduğu için bizler mahçup olmadık. Sizlerin sayesinde bizler daha çok koştuk.  Daha çok çalıştık. Rabbim'e  hamd ediyorum ki, sizler gibi yol arkadaşları bizlere nasip etti. Durmak yol yola devam yapacak çok işimiz var. Çok çalışmamız gerekiyor. Bunu hep birlikte başaracağız. Bugüne kadar göstermiş olduğunuz gayretlerden tüm çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. "