BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ’IN 3.GÜN TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ

06 Kasım 2015

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, uluslararası oynanan oyunlar ve algı operasyonlarının yanı sıra, paralel yapıyla mücadelelerinin devam edeceğine dikkat çekerek, “Devletimizin içerisinde alternatif yapılanmaya çalışılanların karşısında biz varız. Hiçbirisine pabuç bırakmayız” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 1 Kasım seçimlerinin ardından memleketi Samsun’da başlattığı teşekkür ziyaretlerine Çarşamba, Ayvacık, Terme, Salıpazarı  ve Tekkeköy ilçelerinde devam etti. AK Parti ilçe teşkilat üyeleri ve vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Çağatay Kılıç,  “Aldığımız oy oranı bizleri rehavete, şımarıklığa asla sevk etmemeli, 24 saat yetmiyorsa 25 saat çalışacağız”  diye konuştu.
Bakan Çağatay Kılıç,  1 Kasım seçimleri sonrasında üzerlerinde büyük bir sorumluluğun olduğunu belirterek, “Milletimiz bize bu görevi layık gördü. İnşallah biz de aldığımız bu görevi sonuna kadar götürmek ve üzerimizdeki sorumluluğun bilinciyle bu görevi taşımak üzere yoldayız. Uzun bir seçim süreci yaşadık. Bu dönem içerisinde çalışmalarından dolayı teşkilatımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kendilerine edep ve adap sınırları içinde eleştiride bulunanlara da daha iyi çalışmaya sevk ettikleri için teşekkür eden Bakan Çağatay Kılıç şöyle konuştu:
“Bizi edep adap sınırını aşarak, Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve bizlere  hakaret içerikli paylaşımlar yapanlara da en güzel cevabı sizler 1 Kasım’da verdiniz. Ondan dolayı da size ayrıca teşekkür ediyorum. Rabb’im aramızdaki birliği ve beraberliği daim etsin.”
AK Parti’nin davasının gücüne değinen Bakan Çağatay Kılıç, bu davanın köklerinin çok eskiye dayandığına dikkat çekerek, “ Bu dava medeniyetimizin ve inancımızın köklerinden ilham alır. Dolayısıyla bizim bu yolda çok sağlam yürümemiz gerekiyor” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘diklenmeyeceğiz ama dik duracağız’ sözü ile AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ‘gece demeyeceğiz, gündüz demeyeceğiz, 24 saat yetmiyorsa 25 saat çalışacağız’ sözlerini hatırlatan Bakan Çağatay Kılıç Türkiye ve AK parti üzerine oynanan uluslararası algı operasyonlarına dikkat çekerek şöyle konuştu:
“Uluslararası anlamda oynanan oyunlar, algı operasyonları, paralel yapılar, dikey yapılar bunların hepsi cevabını 1 Kasım’da en üst seviyede aldı.  Şunu da söyleyelim; Devletimizin içerisinde alternatif yapılanmaya çalışılanların karşısında biz varız. Hiçbirisine pabuç bırakmayız. Bu devletin, bu milletin emaneti bizim sırtımızdadır ve bu emaneti sonuna kadar taşıyacağız.”
Seçimlerin ardından yüzde 50’ye yakın bir oyla iktidar olan AK Parti’nin her bir ferdinin üzerinde çok büyük sorumluluk olduğunu vurgulayan Bakan Çağatay Kılıç, Yüksek Seçim Kurulu’nun henüz oy oranlarını kesin olarak açıklamadığını hatırlatarak, “Bizdeki rakamlara göre Karadeniz Bölgesi’nde 7 Haziran-1 Kasım arasında en büyük artışı Samsun yaptı. Samsun’un içerisinde de en büyük oy oranına Ayvacık ulaştı. Özellikle teşkilattaki kardeşlerimizden sandık görevlilerimize kadar hepinizden Allah razı olsun. Bu başarının, bu gayretin ve bu çalışmanın altında sizin çok büyük emeği var. Sizler olmasanız bu başarıyı elde edemezdik. Bizler bu başarının görünen yüzüyüz ama sizler bu işin kahramanlarısınız.”
Hiç durmadan iktidar yürüyüşüne devam edeceklerini ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, “Bizim görevimiz bellidir.  Kurucu genel başkanımız ve cumhurbaşkanımızın o zaman koyduğu ilkeler doğrultusunda genel başkanımız ve başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, görevi devraldığı andan itibaren gece gündüz demeden çalışır ve hep şunu söyler; 24 saat yetmiyorsa 25 saat.. Biz böyle çalışacağız. AK Parti davasının kökünde medeniyetimizin inancımızdan gelen o ruhun hakkı vardır, milletimizin hakkı vardır, ecdadımızın hakkı vardır.  Ondan dolayı çok yoğun şekilde çalışmamız lazım” şeklinde konuştu.
Havuz müjdesi
Bakan Çağatay Kılıç, Terme için yapılacak pek çok proje olduğunu dile getirirken, havuz yapılacağı müjdesini de verdi.
Bakan Çağatay Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı:
 “Biliyorum benden bir şey bekliyorsunuz. Yapması benden, arazi Belediye Başkanımız Şenol Kol’dan.. Havuzu yapıyoruz. İlk gösterilen yer uygun değildi. Şimdi uygun bir yer gösterecekler ve biz oraya yapacağız. Termik santral konusu da artık kapandı. Terme’de yapacak çok işimiz var, onlara bakacağız.”