"ÜLKEMİZDEKİ FARKLILIKLAR, BİZİM ZENGİNLİĞİMİZDİR"

06 Şubat 2016

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye'nin geleceğe yürüyüşünü engellemek isteyenlerin amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaklarını belirtirken, "Biz hiç bir zaman birbirimizi ayrı görmedik, göremeyiz. Bizim böyle bir düşüncemiz olmadı. Ayrı görenler başkalarıdır.

Hepimiz kendimizi bu milletin, bu devletin, bu güzel coğrafyanın, bu medeniyetin, Türkiyemizin bir parçası olarak görüyoruz" dedi.

Şanlıurfa programı çerçevesinde Şanlıurfa Belediyesi'ni ziyaret eden Bakan Çağatay Kılıç, burada yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en genç nüfuslarından birine sahip olan Şanlıurfa'da gerçekleştirecekleri çalışmaların, geleceğe çok farklı bir yansıma getireceğini söyledi.

Yapılan çalışmaların birlik ve beraberliklerine katkı sağlayacağını kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, "Biz hiç bir zaman birbirimizi ayrı görmedik, göremeyiz. Bizim böyle bir düşüncemiz olmadı. Ayrı görenler başkalarıdır. Hepimiz kendimizi bu milletin, bu devletin, bu güzel coğrafyanın, bu medeniyetin, Türkiyemizin bir parçası olarak görüyoruz" diye konuştu.


"Eylem planı çerçevesinde birçok çalışmaya imza atacağız"

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Mardin'de açıkladığı eylem planı çerçevesinde birçok çalışmaya imza atacaklarını belirten Bakan Çağatay Kılıç, "Bunun ilk adımını Şanlıurfa'da atıyoruz. Türkiyemizi ilk 10 ekonomiye taşımak için, Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarımıza yürümek için gerçekleştireceğimiz adımlar var. Sayın Başbakanımızın Mardin'de ortaya koymuş olduğu planın çerçevesinde gençlerimize yatırım ve gençlerimizin geleceğe kendilerini daha iyi hazırlaması için onlara imkan sağlama noktasındaki duruşumuzla da burada ilk adımı atmış olalım. Tabii bu anlamda birçok farklı ilde farklı çalışmalarımız olacak" açıklamasında bulundu.


"Her şey gençlerimizin kendilerini geliştirmesi için..."

Gençlerin kendilerini geliştirme noktasında ortaya koydukları çalışmaların bütün hızıyla devam ettiğini ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, "Yurtlar konusunda sportif alt yapı konusunda, gençlerimizin kendilerini geliştirmek için ortaya koyduğumuz çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Gençlerimizin sosyal sorumluluklarının da farkında olarak kendinden daha tecrübeli nesillerimizle kaynaşarak, kendinden küçük olan kardeşleriyle de tecrübelerini paylaşarak inşallah hep beraber geleceğe yürüyeceğiz" şeklinde konuştu. "Ülkemizdeki farklılıklar, bizim zenginliğimizdir" diyen Bakan Çağatay Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bizim aramızda ayrı gayrı yoktur. Biz hep birlikte Türkiyemizin geleceğe yürümesi noktasında bayrağımızın altında hep beraber yürüyeceğiz. İnanıyorum ki bu milletin geleceğe yürüyüşünü engellemek isteyenlere de milletimiz hiçbir zaman fırsat vermeyecektir."