GENÇLİK VE SPOR BAKANI AKİF ÇAĞATAY KILIÇ ESKİŞEHİR'DE

03 Temmuz 2016

Başbakan Binali Yıldırım, Eskişehir'de çeşitli ziyaretlerde bulundu, toplu açılış törenine katıldı. Vatandaşlarla iftarda bir araya gelen Başbakan Yıldırım'ın Eskişehir'deki programına Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da eşlik etti.

 
Başbakan Binali Yıldırım, Eskişehir'deki programı kapsamında ilk olarak Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığına gitti. Basına kapalı gerçekleşen ziyaretin ardından Yıldırım, Başbakanlığa ait otobüsle valiliğe geçti. Yıldırım, yol boyunca sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara el sallayarak karşılık verdi. Vali Azmi Çelik tarafından karşılanan Başbakan Yıldırım, tören mangasını selamlamasının ardından valilik binasına geçti. Yıldırım, Eskişehir Valiliğince Vilayet Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreni ve iftar programına katılarak konuşma yaptı.
Eskişehir'e 14 yılda 12,5 milyar lira yatırım yapıldığını vurgulayan Başbakan Yıldırım, kentin Türkiye'de hızlı trenle buluşan ilk şehir olduğunu anımsattı. Eskişehir'e güzel bir stadyum yaptıklarını kaydeden Yıldırım, "Bu stadyumla inşallah Eskişehir tekrar Süper Lig'de hak ettiği yeri alacak. Alpay'da artık Eskişehir'de, işin başında, inşallah yeni sezonda Es-Es'ler çok güzel işler başaracak." diye konuştu. Başbakan Yaldırım, bin seyirci kapasiteli tam olimpik bir havuz, 3 bin koltuklu spor salonu, kültür ve sanat merkezi yaptıklarını dile getirerek, emeği geçen milletvekillerine teşekkür etti.
Başbakan Yıldırım, Eskişehir Valiliğince düzenlenen Toplu Açılış Töreni'nin ardından vatandaşlarla Vilayet Meydanı'nda iftar yaptı. Başbakan Yıldırım'a Eskişehir programına Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın yanı sıra, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da eşlik etti.