BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, VEZİRKÖPRÜ VE HAVZA İLÇE BAŞKANLIKLARINDA KONUŞTU

05 Temmuz 2016

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun’daki bayram programları çerçevesinde AK Parti Vezirköprü ve Havza İlçe Başkanlıklarındaki bayramlaşma törenlerine katıldı.

Bakan Çağatay Kılıç,  Vezirköprü’de yaptığı konuşmada, şehit aileleriyle sürekli temas halinde olduklarını  söyledi.  Bakan Çağatay Kılıç,"Vezirköprü’de son zamanlarda maalesef iki şehidimiz oldu. Rabbim inşallah ailelerinin sabırlarını artırsın. Daha sonra boğulma vakaları yaşandı. Rabbim onların da ailelerinin sabrını artırsın. Geride kalanlara sabır versin. Tabii bir de İstanbul’daki saldırıda yaralanan bir polis kardeşimiz vardı. O da daha iyi durumda. İnşallah en kısa sürede sağlığına kavuşur” dedi.
“Vezirköprü inşallah çok daha farklı bir noktaya gelecek”
Vezirköprü’de birçok farklı alanda  yatırımlar gerçekleştirdiklerini kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, şöyle devam etti:
“Vezirköprümüzün kamp eğitim merkezi de iyice yoluna giriyor. Bu da Vezirköprü’ye kazandırılınca gençlik merkezleri ile açık ve kapalı spor alanlarıyla ilçemiz inşallah çok daha farklı bir noktaya gelecek. Özellikle şehir ve ilçe dışından gelecek olanları da ağırlama imkanlarınız olacak. Dolayısıyla bu anlamda da farklı bir güzellik katacak diye düşünüyorum. Gençlerimize de sporcularımıza da yeni imkanlar getirecek,” 
“Bu memleketi bölmeye, bu milleti birbirine düşürmeye çalışanlara müsaade etmeyeceğiz”
Bakan Akif Çağatay Kılıç, Havza İlçe Başkanlığı’nda yaptığı açıklamada ise,  “Havza bazı acılar yaşadı. Biliyorsunuz iki şehidimiz oldu. Rabbim inşallah ailelerinin sabrını artırsın, bu memleketi bölmeye çalışanlara, bu memleketi ve bu milleti birbirine düşürmeye çalışanlara asla fırsat vermesin. Biz zaten birliğimizi, beraberliğimizi en üst seviyede tutarak buna müsaade etmeyeceğiz.  Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminden gelen bu konudaki duruşu bellidir. Milletin birliği beraberliği, farklılıklarının zenginliği oluşunun altını çizmiştir” ifadelerini kullandı.
“Birlik ve beraberliğimiz karşısında dikilenlerin her zaman karşısında duracağız”
“Biz asla ayrımcılardan yana olmadık hep birleştiricilerden yana olduk” diyen Bakan Çağatay Kılıç şunları söyledi:
“Biz ayrılmaya değil birleştirmek için çalışıyoruz.  Kim ne derse desin AK Parti’nin bu noktadaki siyaseti bellidir. Milletimizin birliği ve beraberliği karşısında dikilenlerin her zaman karşısında duracağız.  Bunu da meclisteki çalışmalarımızla gösteriyoruz.  Birlik ve beraberlik içerisinde aşamayacağımız hiçbir engel yoktur.  Yeter ki bir olalım, beraber olalım.  Bu anlamda yapacağımız birçok çalışmada biz biliyoruz ki kenetlenerek yürüyeceğiz.   Dün Başbakanımız Ankara’da yine müjdeler açıkladı.  Çiftçilerimize, esnafımıza, çalışanlarımıza, gençlerimize,  birçok yenilik getiren müjdeler  açıkladı. Geçmişte bunların hiçbirini yapamayanlar şimdi bunları küçümsemeye çalışıyorlar.  Tabiri caizse mangalda kül bırakmıyorlar.  Siz önce nelerin aşıldığını, nelerin yapıldığını görün  ondan sonra bu noktada herhangi bir şekilde  eleştiri getirmeye çalışın.”
“Havza’ya yaptığımız bir çok yatırım var”
Havza’daki yatırımlarının hızla devam ettiğini belirten Bakan Çağatay Kılıç, “Havza’ya yaptığımız yurt yatırımlarımız, sportif anlamda yatırımlarımız var. Doğalgaz ile ilgili konuyu da takip ediyoruz. İnşallah bu noktada yapılacak olan çalışmalarla da en kısa sürede Havza’mızı da doğalgaza kavuşturacağız. Ama şunu bilin ki son 14 yılda Türkiye’de çok şey değişti. Samsun’da da, Havza’da da çok şey değişti. Bunu görmeyenler demek ki etrafındaki gelişmeleri fark edemeyenler. Biz onlara diyoruz ki şöyle biraz kafanızı kaldırın etrafınıza bakın” şeklinde konuştu.