SEMİH DENİZ, ATLETİZM'DE BRONZ MADALYANIN SAHİBİ OLDU

15 Eylül 2016

2016 Rio Paralimpik Oyunları erkekler atletizm 1500 metre finalinde milli sporcu Semih Deniz, bronz madalya kazandı.

 Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Olimpiyat Stadı'nda düzenlenen erkekler atletizm 1500 metre finali sona erdi. Finalde bitiş çizgisini 4:05.42'lik zamanda geçen milli sporcu Semih Deniz, kariyer rekoru kırarak bronz madalyaya uzandı. Kenyalı Samwel Mushai Kimani 4:03.25'lik zamanıyla altın, Brezilyalı Odair Santos ise 4:03.85'lik süresiyle gümüş madalyanın sahibi oldu. Milli sporcu, bu başarısıyla Türkiye'nin paralimpik oyunlarındaki 4. bronz madalyasını elde etti.


BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, MİLLİ SPORCU SEMİH DENİZ'İ TEBRİK ETTİ


Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2016 Rio Paralimpik Oyunları'nda erkekler atletizm 1500 metre finalinde bronz madalya kazanan Semih Deniz için tebrik mesajı yayımladı.


Bakan Çağatay Kılıç, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi;
"2016 Rio Paralimpik Oyunları erkekler atletizm 1500 metre finalinde milli sporcumuz Semih Deniz, bronz madalya kazandı. Yarışta kendi en iyi derecesini koşarak üçüncü olan ve bronz madalyanın sahibi olan sporcumuzu tebrik ediyorum. Elde edilen başarıda emeği geçenleri kutluyorum. Ay Oyunlarda mücadele edecek diğer sporcularımıza  başarılar diliyorum."