BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI GELİŞİM KAMPINDA KONUŞTU

02 Ekim 2016

Bakan Çağatay Kılıç, ‘’Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak özellikle FETO ile olan mücadelede gençlerin onların ellerine düşmemesi, onların herhangi bir şekilde etkisi altında kalmadan yollarına devam etmeleri noktasında en önemli ortaklarımızdan birisi şüphesiz ki AK Parti’nin dinamik ve her zaman görev başında olan gençlik kollarımızdır’’ dedi.

 

 Gençlik ve Spor Bakanı Akıf Çağatay Kılıç,  Kızılcahamam’da düzenlenen AK Parti Gençlik Kolları Gelişim Kampı programına katıldı. Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı programda konuşan Bakan Çağatay Kılıç, tecrübe paylaşımının önemine değinerek, ‘’Ak Parti’nin içerisindeki tecrübe paylaşımı ve siyasi anlamdaki hayat tecrübesi ile bu kadroların geleceğe yürüyüşüne devam edelim. Sayın başbakanımızın göreve geldiği günden itibaren gençlerle ilgili yaptığı çalışmaları hepiniz yakından takip ediyorsunuz. Ama özellikle daha önceki görevi esnasında da gerçekten bizim daha önceki yaptığımız görevlerde de hep en büyük yardımcılarımızdan, en büyük destekçilerimizden birisi sayın başbakanımız olmuştur. Bundan dolayı da sizlerin huzurunda kendisine tekrar teşekkür etmek istiyorum.’’ Şeklinde konuştu. 

 

FETÖ ile mücadelede gençliğin yerine de değinen Bakan Çağatay Kılıç, ‘’Gençlik kollarının çalışmaları içerisinde gerçekten önemli bir yer tutan özellikle üniversite gençliği üzerindeki yeni çalışmaları ve adımları çok değerli. Bizim Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak özellikle FETÖ terör örgütüyle olan mücadelede gençlerin onların ellerine düşmemesi, onların herhangi bir şekilde etkisi altında kalmadan yollarına devam etmeleri ve hayatlarını geliştirmek için yaptığımız çalışmalarda en önemli ortaklarımızdan birisi şüphesiz ki Ak Parti’nin dinamik ve her zaman görev başında olan gençlik kollarımızdır” ifadelerini kullandı.

 

15 Temmuz gecesi gençlerin verdiği mücadeleyi de anlatan Bakan Çağatay Kılıç, sözlerini söyle tamamladı,


 ‘’15 Temmuz gecesi Türkiye’de bu FETÖ’nün ayaklanmayla darbeyle yapmaya çalıştığı ve Türkiye’yi yolundan, rayından çıkartmaya çalıştığı bir durumla karşı karşıya kaldı. Sayın cumhurbaşkanımızın, sayın başbakanımızın çağrısıyla tüm milletimiz kenetlenerek sokaklarda demokrasisine, hukukuna ve geleceğine sahip çıktı. Ama zaman zaman ‘acaba ülkemizin gençliği, gençleri ihtiyaç olması durumunda ülkesi için gereken fedakarlığı yapabilecek mi? Milli ve manevi duygular konusunda hassasiyetleri yeterince üst seviyede mi diye sorguladılar. Zannedersem 15 Temmuz gecesi, 16 Temmuz sabahına kadar gençleri yine en ön safta milletini, devletini ve bayrağını savunarak, cumhurbaşkanını savunarak verdiği mücadele bu sorulara en büyük cevap olmuştur.  Ben bundan dolayı tüm gençliğimize tekrar teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum ki önümüzdeki dönem içerisinde çok daha büyük başarılara hep beraber imza atacağız.’’