BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ: “TÜM TARAFTAR GRUPLARIMIZ OMUZ OMUZA DURARAK TERÖRE KARŞI TEK YÜREK OLDU!”

15 Aralık 2016

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Beşiktaş’taki hain terör saldırılarının ardından takımlarına gönül veren taraftar gruplarının, renk ayrımı gözetmeksizin omuz omuza durarak teröre karşı tek yürek olduğunu vurguladı.

 Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Beşiktaş’taki hain terör saldırılarının ardından takımlarına gönül veren taraftar gruplarının, renk ayrımı gözetmeksizin omuz omuza durarak teröre karşı tek yürek olduğuna işaret ederek, “Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen alçak terör örgütlerine karşı taraftar gruplarımız güzel bir duruş sergiledi” dedi.

Bakan Çağatay Kılıç, hafta sonu İstanbul’da yaşanan terör saldırılarının ardından sporda, özellikle futbol sahalarında bir birlik ve beraberlik ruhunun oluştuğuna dikkat çekerek, şu açıklamayı yaptı:
“Hafta sonu Beşiktaş Vodafone Arena yakınında düzenlenen hain bombalı saldırılarla, terör karanlık yüzünü bir kez daha gösterdi. Çok sayıda polisimiz ile sivil vatandaşlarımız şehit oldu.
Bu insanlık dışı terör saldırılarının ardından yüce milletimiz birlik ve beraberlik içinde teröre karşı durdu, polisine sahip çıktı.
Toplumun her kesiminden tepkilerin yükseldiği bu ortamda, takımlarına gönül veren taraftar gruplarımız, renk ayrımı gözetmeksizin omuz omuza durarak teröre karşı tek yürek oldu, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen alçak terör örgütlerine karşı güzel bir duruş sergiledi.
Ülkemizde 7 Ağustos'ta oluşan “Yenikapı Ruhu” derbi yasağının da kalkmasıyla yeşil sahalara da yansımıştı. Bu ruhun, Beşiktaş’taki alçakça saldırıların ardından daha da pekiştiğini görmek, teröre karşı taraftar gruplarımızın birlik ve beraberlik içerisinde gösterdiği tavır beni mutlu etti ve gelecek adına umutlandırdı.