BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ KARS'TA

08 Ocak 2017

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç; "Berlin'de Noel pazarının ortasına bir terörist daldı. Paris'te dört tane bomba patladı. Hatta Paris'teki canlı bombalardan bir tanesi, Fransa Cumhurbaşkanının bulunduğu stadın kapısında patladı. Kimse Avrupa Futbol Şampiyonası'nın iptal edilmesinden bahsetmedi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, her türlü terörle başa çıkacak boyuttadır ve çıkacaktır"

 Sarıkamış harekatının 102. yılı dolayısıyla Sarıkamış ilçesinde düzenlenen anma yürüyüşünün ardından karayoluyla Kars'a geçen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi.


Burada bir konuşma yapana Bakan Çağatay Kılıç ise milletin ferdi olarak, bayrak, vatan ve toprak uğruna, gururla geleceğe yürüyeceklerini ifade etti.


Devlete sızan ve ihanet edenlerin sonuncusu ayıklanıncaya kadar çalışmalarına devam edeceklerini bildiren Bakan Çağatay Kılıç, şunları kaydetti:


"Biz bu yola dava için çıktık. DEAŞ, PKK, YPG ve FETÖ, bakın saydıkça gidiyor. Dünyada bu kadar terör örgütüyle uğraşan başka bir devlet var mıdır, bilmiyorum. Ama şunu çok iyi biliyorum, bu aziz devlet, bütün bu teröristler karşısında tektir, diktir ve ayaktadır. Güvenlik güçlerimizi şehit edebilirler ama şunu unutmasınlar, her bir şehidimiz bizim kararlılığımızı artırmalıdır. Bir ölürüz, bin diriliriz. Anlamayanlar var."


Anayasa değişikliği teklifi
Bakan Çağatay Kılıç, anayasa değişikliği teklifiyle ilgili yarın yoğun bir mesainin başlayacağını söyledi.


İnandıkları yolda sabırlı olacaklarını ve öyle hareket edeceklerini belirten Bakan Çağatay Kılıç, "Bunun doğru olduğuna inandığımız için yürüyoruz. Muhalefet eleştirdiğinde bir sistem eleştirisi mi yapıyor? Hayır. 'Biz Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı sisteminde görev yapmasını istemiyoruz' diyorlar. Kılıçdaroğlu, 'Rejimi değiştiriyorlar' diyor. Kılıçdaroğlu, bu bir rejim değişikliği değil. Rejim,1923'te değişti. Türkiye Cumhuriyeti kuruldu, 2023'te de yüzüncü yılımızı kutlayacağız." dedi.


"Türkiye Cumhuriyeti, her türlü terörle başa çıkacaktır"
Bazı yabancıların Türkiye'nin aldığı kararları eleştirdiğine işaret eden Bakan Çağatay Kılıç, Fransa'da olağanüstü hal uygulamasının birçok kez uzatıldığına dikkati çekti.


Avrupa Futbol Şampiyonası'nın, olağanüstü hal uygulaması içinde, ağır silahlı askerlerin nöbet tuttukları statlarda, alanlarda yapıldığını vurgulayan Bakan Çağatay Kılıç, şöyle konuştu:


"Kimse çıkıp 'Orada sıkıntı var' dedi mi? İki gün önce Florida'da biri çıktı, tüfekle oraya buraya ateş etti ve 5 kişi öldü. Berlin'de Noel pazarının ortasına bir terörist daldı. Paris'te dört tane bomba patladı. Hatta Paris'teki canlı bombalardan bir tanesi, Fransa Cumhurbaşkanının bulunduğu stadın kapısında patladı. Kimse Avrupa Futbol Şampiyonası'nın iptal edilmesinden bahsetmedi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, her türlü teröristle, her türlü terörle başa çıkacak boyuttadır ve çıkacaktır."


Arslan ve Kılıç, daha sonra Kars Valisi Rahmi Doğan'ı ziyaret ederek, bir süre görüştü.