BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ "CİRİTÇİ DEDE" BAKİ BAYRAKTUTAN'I ZİYARET ETTİ

12 Şubat 2017

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, 2011 yılında Erzurum'da yapılan 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nın açılışında at üzerinde yaptığı şovla dikkati çeken, bu yıl ise EYOF 2017'ye rahatsızlığı nedeniyle katılamayan 89 yaşındaki Baki Bayraktutan'ı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Erzurum'da 2011 yılında yapılan 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nın açılışında at üzerinde yaptığı şovla dikkati çeken, bu yıl düzenlenen Avrupa Gençlik Kış Festivali'ne (EYOF 2017) rahatsızlığı nedeniyle katılamayan 89 yaşındaki Baki Bayraktutan'ı evinde ziyaret etti.
Türkiye'de "Ciritçi Dede" diye ün kazanan 89 yaşındaki Baki Bayraktutan, geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle ameliyat oldu.
Rahatsızlığı nedeniyle bugün açılışı yapılacak EYOF organizasyonunda yer alamayacak olmanın üzüntüsünü yaşayan Bayraktutan'ı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ziyaret etti.
Bakan Çağatay Kılıç, eşi Eda Kılıç ile Palandöken ilçesindeki Kayakyolu Mahallesi'nde oturan Bayraktutan'a geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Bayraktutan'ın yakın zamanda kalp ameliyatı geçirdiğini ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, şöyle konuştu:
"Erzurum'da bu akşam EYOF'un açılışını yapacağız. Burada kendisi değil ama onun torunları, talebeleri açılışta yer alacaklar. Kendisini hem bir hatırlayalım hem de ziyaret edelim dedik. Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın selamlarını ilettik. Çünkü 2011'de bize çok güzel anlar yaşatmıştı. İnşallah önümüzdeki yıllarda sağlık ve sıhhat bulduğunda yine bu yöndeki hem at binme açısındaki başarısını hem de gençlere örnek olma adına yaptığı çalışmalarla bizlerle beraber olacak."
Devlet büyükleri ile istediği zaman randevusuz olarak görüştüğünü belirten ve ziyaretlerinden dolayı Bakan Kılıç'a teşekkür eden Baki Bayraktutan ise "Ankara'ya gittiğimde kimse beni bekletmiyor. 'Ciritçi Dede' denildiğinde başbakanla, bakanlarla, herkesle hemen görüşebiliyorum. Herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.