BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ’TAN 18 MART MESAJI

17 Mart 2017

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bakan Çağatay Kılıç, “Balıkesir Havranlı Seyit Onbaşı’nın açtığı yol; Niğdeli Ömer Halisdemirler’le devam etmiştir” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bakan Çağatay Kılıç’ın mesajı şöyle:
“Çanakkale Muharebelerinin deniz zaferiyle taçlanmasının üzerinden tam 102 yıl geçmesine rağmen; orada insanüstü gayretlerle mücadele veren kınalı kuzuların hatıraları taptazedir. Onların tarihe not düştüğü kahramanlık destanları; bugün de bizim yolumuzu aydınlatmaktadır. Balıkesir Havranlı Seyit Onbaşı’nın açtığı yol; Niğdeli Ömer Halisdemirler’le devam etmiştir. Çanakkale’de düşmana karşı yalnızca savaşmayı değil, gerekirse o uğurda ölmeyi de emreden irade; Sütçü İmamların, Şahinbeylerin inancıyla birleşmiş ve bir milletin hürriyetini kazanmıştır. Onların bıraktığı sancağı Asım’ın nesli omuzlamış ve 15 Temmuz’da vatan sevdasıyla ölümün üstüne yürümüştür.
Al bayrağa rengini veren, istiklal ve istikbal sevdasıyla Çanakkale’yi geçilmez kılan aziz şehitlerimizi ve onların izinden giderek şahadete yürüyen tüm vatan evlatlarını rahmet ve minnetle yâd ediyor, Milli Şairimizin “Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz” mısraında dile getirdiği inançla bu vatana bağlı olan tüm milletimizi saygıyla selamlıyorum.”