BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ BAYRAMDA ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

25 Haziran 2017

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsunlu şehit özel harekat polis memuru Mesut Yılmaz’ın emaneti olan ailesiyle bayramlaştı.

 Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ramazan Bayramı'nın ilk gününü memleketi Samsun'da geçirdi. Bayram namazını İlkadım ilçesindeki Gürbüz Camisi'nde kılan Kılıç, vatandaşlarla bayramlaştıktan sonra Şırnak'ta PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Özel Harekat polis memuru Mesut Yılmaz'ın Samsun'daki ailesini ziyaret etti. Ramazan ayının ilk iftarını da Yılmaz’ın baba ocağında yapan Bakan Çağatay Kılıç,  şehidin ailesiyle yakından ilgilenerek dualar etti.

Atakum'da Buruk Bayramlaşma
Atakum Belediyesi tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine de katılan Bakan Çağatay Kılıç, programdan kısa bir süre önce Hakkari'deki terör saldırısında Samsunlu Uzman Çavuş Mete Yahşi’nin  şehit düştüğü haberini alınca büyük üzüntü yaşadı. Uzman Çavuş Mete Yahşi’nin şehit olduğu haberini üzüntü içerisinde aldıklarını belirten Bakan Kılıç, "Millet olarak her zamankinden daha çok birlik ve beraberlik içerisinde olmaya ihtiyacımız var. Bayramlar da bu birlik ve beraberliğin en güzel vesilelerinden birisidir. Ancak bu bayram gününde yüreğimizi yakan bir haber ile derin bir üzüntü duyduk. Bu mübarek bayram gününde, askerlerimizin canına kast eden aşağılık terör örgütlerini ve uzantılarını, Allah kahretsin. Bize bu acıyı yaşatanlar, bunun bedelini ödüyor, ödemeye de devam edecekler. Milletimizin başı sağ olsun" diye konuştu.