BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ SAMSUN'DA DEMOKRASİ NÖBETİNE KATILDI

17 Temmuz 2017

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde Samsun’da demokrasi nöbetine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Biz milletle el ele, kol kola yürürüz. Başka hiçbir şekilde ne yürürüz ne koşarız. Biz bu milletle beraberiz. Ayrılık, gayrılık getirmeye çalışanlara Rabb'im fırsat vermesin" dedi.

 Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, milletle el ele, kol kola yürüdüklerini belirterek, "Başka hiçbir şekilde ne yürürüz ne koşarız. Biz bu milletle beraberiz. Ayrılık, gayrılık getirmeye çalışanlara Rabb'im fırsat vermesin" dedi.

 
Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda demokrasi nöbetine katıldı. Burada yaptığı konuşmada, 16 Temmuz 2016 sabahında hain darbecilerin tarihin kara sayfalarına gömüldüğünü hatırlatan Bakan Çağatay Kılıç, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in 15 Temmuz'da milleti birbirine düşüreceğini zannettiğini belirterek, şöyle dedi:
 
"Pensilvanya'daki zihni şeytan, kendi şeytan FETÖ, bu milleti birbirine düşüreceğini zannetti. Ancak bunun mümkün olmadığını işte 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece sadece o değil tüm dünya gördü. Bu aziz millet Cumhurbaşkanımızın çağrısının arkasında birleşerek hainleri tarihe gömdü. Gök kubbeyi onların kafasına geçirdi.”
Bakan Çağatay Kılıç, milletle el ele, kol kola yürüdüklerini belirterek, "Başka hiçbir şekilde ne yürürüz ne koşarız. Biz bu milletle beraberiz. Ayrılık, gayrılık getirmeye çalışanlara Rabb'im fırsat vermesin" diye konuştu.
 FETÖ üyesi hainleri, ülkeden kaçanları adalet önünde hesap vermeye getireceklerini vurgulayan Bakan Çağatay Kılıç, "Şimdi hesap veriyorlar. Görüyorsunuz değil mi? Nasıl farklı farklı işler yapmaya çalışıyorlar ama bu millet bunu yemez. Bu millet bunu bir kere gördü, bir daha kabul etmez. Değerli kardeşlerim, bir olacağız, diri olacağız hep birlikte Türkiye olacağız" dedi.