AK SEVDA 16 YAŞINDA

14 Ağustos 2017

16 yıl önce, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kurulan partimiz, Türk siyaset ve demokrasi tarihinde bir dönüm noktası ve Türkiye’de yeni bir çağın başlangıcı olmuştur.

 Milletimizin o güne dek söylenmemiş sözlerinin dile getirildiği, onların gönlüne ve hâline tercüman olunduğu AK Parti’de işte tam da bu sebeple attığımız her adım aziz milletimizin kalbinde makes bulmuştur.

AK Parti yalnızca siyaset yapılan, siyaset öğrenilen bir kurum değil; gönül verenleri için bir ilim ve kültür yuvasıdır. AK Parti memleket aşkını referans alarak kurulmuş ve varlığını 16 yıldır bu sevda üzerine konumlandırmış bir gönül deryasıdır.
AK Parti bizim için ayrıca modern yüzyılda vefânın yeniden tanımlandığı bir aile ocağıdır.
Kurulduğu günden bugüne aziz milletimizin teveccühü ile dalga dalga büyüyen partimizin, girdiği her seçimden zaferle ayrılmasının temelinde millete sırtını değil, yüzünü dönen bir siyasi hareket olması yatmaktadır.
Bu seçim galibiyetleri; 2001'de yola çıkarken millete verdiğimiz sözlerin her seferinde tazelenen akitnameleridir. Millet; sesine kulak veren, sesine ses veren Ak Parti kadrolarına her seferinde tam yetki vermiştir. Bu davanın neferleri de galibiyetlerinin neşesine değil; milletten alınan emanetin ağırlığına dikkat etmişlerdir.
Büyük Türkiye hayali için, o hayalin gerçeğe dönüşmesi için; her keskin dönemeçte sadece derin bir nefes alınıp sonrasında "durmak yok, yola devam" denilmiştir. Çünkü 16 yıldır durmaksızın yürüyen ve asırları devirme azminde olan bu kervanın, varmak için alın teri, göz nuru döktüğü menziller vardır. Bu kutlu yol başları, Sayın Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği 2023, 2053 ve 2071 hedefleridir. Bu mühim tarihlerin de işaret ettiği gibi Ak Parti'nin derdi önümüzdeki seçimler değil, önümüzdeki yüzyıllardır. Ak Parti'nin yol haritasını çizerken kullandığı pusula; makam sevdası, koltuk sevdası değil, memleket sevdasıdır.
“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” buyuran Şeyh Edebalî’nin işaret ettiği nokta; medeniyetimizin mayasıdır. Davamız, yarınların Türkiye’sinin harcı karılırken bu mayanın unutulmamasıdır.
“Dünya beşten büyüktür” diyerek, başka ellerin ülkemize biçtiği rolü elinin tersiyle iten, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi mücadelesinde, daima onunla saf tutmaya ve milletimize aşkla, sevdayla hizmet etmeye devam edeceğiz. 
Bu duygu ve düşüncelerle partimizin 16. Kuruluş yıldönümünün hayırlara vesile olmasını diliyor, davamıza emek ve gönül veren tüm gönüldaşlarımızı saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Akif Çağatay KILIÇ
AK Parti Samsun Milletvekili