GENÇLİK VE SPOR BAKANI AKİF ÇAĞATAY KILIÇ SAMSUNLU VERGİ REKORTMENLERİNE PLAKET VERDİ

26 Aralık 2014

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Üreten Samsun'un Yıldızları" ödül töreninde Samsun Ticaret Ve Sanayi Odası Üyesi vergi rekortmenlerine plaketlerini verdi.

 Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törende Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da yer aldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç yaptığı konuşmada, "Makamlara geldiğinizde ve o sorumlulukları yüklendiğinizde sorumluluklarınızın hakkını verirseniz eğer, millet sizi başının üstünde taşır. Eğer siz millet ile beraber olmazsanız, milletin çıkarlarını gözetmezseniz yanınızda kimseyi bulamazsınız" dedi.
Bakan Çağatay Kılıç, bütün dünyada ekonomik, siyasi ve finansal çalkantılar olduğu dönemde, Türkiye'nin bu krizden etkilenmediğini belirterek,  bu durumun, iradenin, birliğin, beraberliğin, ortaya konan bir duruşun sonucu olduğunu vurguladı.
 Bakan Çağatay Kılıç, konuşmasına şöyle devam etti:
"Türkiye'de biz hiçbir zaman şunu söylemedik; her ne olursa olsun biz kazanalım, her ne olursa olsun AK Parti kazansın. Biz hep şunu söyledik; Eğer Türkiye kazanacaksa ve Türkiye ilerleyecekse biz AK Parti olarak üzerimize düşen her görevi yapmaya hazırız. Ama Türkiye'de birtakım siyasi çalışmalar içine girmeye çalışanlar ne dedi? AK Parti kaybetsin de ne olursa olsun. Türkiye'nin ne olduğu umurlarında değildi. Milletimizin başına ne gelebileceği hiç umurlarında değildi. Tek gayeleri vardı, makam ve mevki. 'O mevkiye ben geleceğim, o makama ben geleceğim.' Makamlara gelinmez, makamlara millet getirir.”
“Makamlara geldiğinizde ve o sorumlulukları yüklendiğinizde, sorumluluklarınızın hakkını verirseniz eğer, millet sizi başının üstünde taşır” diyen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Eğer siz millet ile beraber olmazsanız, milletin çıkarlarını gözetmezseniz yanınızda kimseyi bulamazsınız. Ama siz eğer ülkemizin hem içeride hem dışarıda, yani hem iç siyasette hem dış siyasette hem de ekonomide sağlam durmasını sağlarsanız, daha ileriye gitmesini dert edinmişseniz, millet ile iç içeyseniz önünüze ne engel çıkarırlarsa çıkarsınlar millet sizinle beraber yürür. İşte bizim sırrımız da bu" ifadelerini kullandı.
TOBB ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ’NE  BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ’IN DEDESİ İLYAS KILIÇ'IN İSMİ VERİLDİ
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkoğlu, törende Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın dedesi merhum İlyas Kılıç’ın Samsun halkıyla yakından ilgilendiğini ve herkes tarafından çok sevildiğini belirtti. Hisarcıkoğlu konuşmasının sonunda TOBB Endüstri Meslek Lisesi’ne İlyas Kılıç’ın isminin verileceğini açıkladı. Konuşmaların ardından Bakan Çağatay Kılıç’ın Dedesi İlyas Kılıç’ın isminin verildiği,  TOBB Endüstri Meslek Lisesi adına protokol imzalandı.