BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI TANITIM TOPLANTISI’NDA KONUŞTU

19 Nisan 2015

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Biz Türkiye 'nin geleceğine talibiz. 2023, 2053'e, 2071'e talibiz. Öyle 4 yıllığına değil" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nın Samsun Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu’nda düzenlediği 25. Dönem Milletvekili Adayları Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Bakan Çağatay Kılıç, burada yaptığı konuşmasında, genel seçimler için yola çıktıklarını söyleyerek, 7 haziran seçimlerinin önemine dikkat çekti.

Seçimler öncesinde 13 yıl boyunca AK Parti'nin yaptığı çalışmaların iyi anlatılması gerektiğini belirten Bakan Çağatay Kılıç, İktidara 4 yıllığına talip olmadıklarını dile getirerek, "Biz Türkiye'nin geleceğine talibiz. 2023, 2053'e, 2071'e talibiz. Öyle 4 yıllığına değil. Bugün enteresan bir vaat yapılmış. Kredi kartı borçlarının faizinin yüzde 80'i silinecekmiş. İlginç. Peki birtakım daha vaatler sıralanmış ekonomiyle alakalı. Biraz evvel Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek'in bunlara verdiği cevabı okudum internette, şöyle diyor, 'Allah muhafaza olmaz ya böyle bir iktidarın başa gelmesi durumunda hazır olun IMF'ye davetiye çıkarıyorlar' diyor. Biz borcu öderiz, sıfırlarız başkaları borç yapar. İşte farkımız burada" diye konuştu.

Bakan Çağatay Kılıç, 2002 seçimlerine giderken bir parti genel başkanının televizyonlara çıkarak "o bir lira olacak, bu bir lira olacak" diye vaatlerde bulunduğunu ama daha sonra yok olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

"Demek ki olamayacağını biliyorlar. Hedefini yüzde 35 olarak koyan bir siyasi partinin iktidara talip olması mümkün mü? 'İktidara talibiz' demiyor. 'Yüzde 35 alalım biz başarılıyız' diyor. Bizim talip olduğumuz şey bellidir. Biz millete hizmet etmeye talibiz. Biz Samsun'a hizmete talibiz. Bugüne kadar nasıl hizmet ettiysek, bundan sonra da böyle hizmet etmeye talibiz. Şimdi seçim zamanı geldi, Şimdi diyorlar ki, 'Samsun'a ne yaptınız?' İnsaf, insaf. Şöyle bakın etrafınıza ne yaptığımızı görürsünüz."

Milletvekili aday tanıtım toplantısının ardından Bakan Çağatay Kılıç, İlkadım Belediyesi Sosyal Tesisleri'ndeki AK Parti Samsun İl Başkanlığı'nın düzenlediği birlik ve beraberlik yemeğine  katıldı. Kılıç, burada gençlerle sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi.