"ONLAR KONUŞUR AK PARTİ YAPAR"

30 Nisan 2015

Seçim çalışmalarını Samsun’da sürdüren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, muhalefet partilerinin genel başkanlarının ortaya koyduğu hedeflerin, tek başına iktidar olmaya yetmeyeceğini söyledi.

 Alaçam ilçesinde AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katılan Bakan Çağatay Kılıç, "Onlar konuşur AK Parti yapar" sözünün önemli olduğunu ifade etti.

AK Parti kadrolarından çıkan 2 Cumhurbaşkanı ve 3 başbakanın milletin eseri olduğunu belirten Bakan Çağatay Kılıç, milletin hizmetine 4 yıllığına talip olmadıklarını, 13 yıldır ne yaptıklarını ve bundan sonra ne yapacaklarını ortaya koyduklarını vurguladı.
Bakan Çağatay Kılıç, bu ülkede halkın oyuyla seçilmiş iktidarların, dışarıdan getirilen ithal bakanlarla yönetildiğine işaret ederek, "Geçen gün bir toplantı yapıldı. Anamuhalefet Partisinin Genel Başkanı, yine o ithal gelen bakan ile oturmuş, kimin neyi yöneteceğini konuşuyor. Önce bir iktidar olun, önce bir çıkın da projelerinizi anlatın" diye konuştu.
Son yerel seçimlerle cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir koalisyona karşı seçime girdiklerini anlatan Bakan Çağatay Kılıç, şunları kaydetti:
"Asla bir araya gelmesi mümkün olmayan, seçim çalışmaları içinde sadece ve sadece, paralel dikey neyse hangi yapıda olursa olsun, tercihlerle bir araya getirilmiş olan aslında ortak hiçbir yönleri olmayanlar, oturup karşımızda beraberce bir koalisyon olarak bir şeyler başarmaya çalıştılar. Ne oldu? Millete samimiyetle hizmet eden, milletle her zaman el ele olan yine AK Parti kazandı."
Bakan Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da daha önce yaptığı açıklamada, "AK Parti, benim genel başkanlığım altında birinci parti çıkmazsa genel başkanlık görevini başka bir arkadaşıma devredeceğim" dediğini hatırlatarak, "Ama muhalefet partilerinin böyle bir derdi yok. Muhalefet partilerinin genel başkanlarının ortaya koymuş olduğu hedefler tek başlarına iktidar olmaya yetecek hedefler değil" ifadelerini kullandı.
Konuşmasının ardından AK Parti Samsun milletvekili adaylarıyla vatandaşları selamlayan Bakan Çağatay Kılıç, Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını yaptı.
(Kaynak: AA)