“BİZİM SEVDAMIZ 78 MİLYON VATANDAŞIMIZA”

07 Mayıs 2015

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti İktidarının 78 milyon vatandaşa hizmet vermek için çalıştığını belirterek,” Biz görevimizi Ferhat ile Şirin’in aşkı gibi ülkemize, milletimize olan sevdamızdan dolayı yapıyoruz. Eğer görevimizi yapmazsak hesabını sorun bize" diye konuştu.

Memleketi Samsun’da seçim çalışmalarına devam eden Bakan Akif Çağatay Kılıç, Kavak ilçesinde  Çakallı Han’da  düzenlenen kahvaltıda  muhtarlar ve Sivil Toplum Örgütleri temsilcileriyle biraraya geldi.
Kahvaltıdan sonra yaptığı konuşmada hükümetin  imkanlar dahilinde gece gündüz millete hizmet vermek   için çalıştığını hatırlatan Bakan Çağatay Kılıç,”Ülkemize  büyük bir sevda ile bağlıyız.”dedi. Bakan Çağatay Kılıç  sözlerini şöyle sürdürdü:
“Samsunlu olmaktan ve Samsun’a hizmet vermekten gurur duyuyorum. Biz bu milletin 78 milyon vatandaşına, evladına hizmet etmek için buradayız. Memleketime de ecdadım nasıl hizmet ettiyse, elimden geldiği kadar onun yolunda hizmet etmeye çalışıyorum ve çabalıyorum. Ama bizim sevdamız 78 milyon Türkiye Cumhuriyeti devletindeki tüm kardeşlerimize ve tüm vatandaşlarımızadır. Bu bayrak altında, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda canını ortaya koyan ecdadımıza hürmeten bizim her yere, herkese eşit hizmet etmemiz gerekiyor. Bizim amacımız ve derdimiz budur. ‘Bize 'yaptığınız hizmetler zaten sizin göreviniz' diyenler oldu. 'İktidarın görevidir' diyenler oldu. Doğru bu bizim görevimiz. Biz görevimizi Ferhat ile Şirin’in aşkı gibi ülkemize, milletimize olan sevdamızdan dolayı yapıyoruz. Görevimizi yapmakla yükümlüyüz. Eğer yapmazsak hesabını sorun bize."
AK Partinin son 13 yılda girdiği  her seçimi kazandığını hatırlatan  Bakan Çağatay Kılıç, seçimleri kaybetmelerine rağmen muhalefet  liderlerinin  hep yerinde kaldığına dikkat çekti. Muhalefet partilerine gönül veren vatandaşlara  “hesap sorun “ çağrısında bulunan Bakan Çağatay şöyle konuştu:
“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlığı döneminde her seçime girerken ‘Eğer bu seçimde AK Parti birinci parti olarak çıkmazsa ben görevi başka bir kardeşime devrederim’ dedi. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, seçim başlangıç çalışmalarında ‘Ben AK Parti Genel Başkanı olarak bu seçimden birinci parti olarak çıkamazsam koltuğu başka bir kardeşime devrederim’ dedi. Peki, CHP’den, MHP’den, HDP’den veya herhangi bir siyasi partiden böyle bir vaat duydunuz mu? Bu aslında bir vaat değildir, bu siyasetin gereğidir. Siyasi programınızı, görüşlerinizi bir siyasi parti çatısı altında örgütlenerek, milletinize anlatarak ve oradan sandıktan oy isteyip yönetime talip olarak giriyorsunuz. Yönetime talip olma şeklinizden sonra sandıktan çıkarsanız, başarı burada ölçülüyor. Çıkamazsanız görevi başkasına devretmeniz gerekir. Çünkü siz başarısız olmuşunuzdur. Bunları duydunuz veya gördünüz mü? Seçim üzerine seçim kaybedilir. AK Parti son 13 yıldaki her seçimi kazanır ama bizim muhalefetteki genel başkanlarda pek değişmez. Biz bundan şikayetçi değiliz de ama CHP’ye, MHP’ye, HDP’ye gönül verenler bir gidin de parti yönetiminizden hesap sorun. ‘Siz niye başarılı olamıyorsunuz, o AK Parti bu kadar başarılı. Onlarda kardeşlik var, birlik var, beraberlik var, beraberce yol yürüme var, yol arkadaşlığı var, dava arkadaşlığı var. Siz ne yapıyorsunuz’ diye bir sorsanıza. Yoksa kim istemez başarı elde edemeyen bir muhalefet olursa iktidar açısından bu güzel bir şey gibi görünür. Ama biz muhalefette iyi olsun ki, güzel çalışmaları beraberce yapalım. Ülkemizin çıkarına olan çalışmaları beraber yapalım. Bizim derdimiz ülkemiz, milletimiz. Onlar ‘AK Parti gitsin, Türkiye ne olursa olsun’ diyor. Şimdi gene başladılar. Belli bir takım medya grupları ve siyasi çevreler, ‘AK Parti gitsin, Türkiye ne olursa olsun’ diyorlar. Kusura bakmayın biz öyle düşünemeyiz. Biz bu millete sevdalıyız. Biz bu ülkeye sevdalıyız. Biz geleceğe Türkiye Cumhuriyeti’ni çok daha güçlü taşımaya talibiz. Onun için öyle küçük hesaplar içersinde olmayız” 
“MANŞETLERDEN BİZE BİR ŞEY OLMAZ”
AK Parti, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a saldıran medya gruplarının olduğunu ifade eden Bakan Kılıç, “Bir zamanlar bir manşet atılmıştı. ‘Muhtar bile seçilemez’ aslında o manşetin içersinde millete, vatandaşa ve demokraside en temel temsil makamda olan, vatandaşla en temel noktada birebir ilişkide olan bir bakış açısını ortaya koyan zihniyet vardı. Oradaki ‘bile’ var ya o kadar alçak görme bir sözdür ki, onun için diyoruz ki, bu millete ‘göbeğini kaşıyan adam’, ‘bidon kafalı’ diyenler neredeler şimdi. Şimdi aynı gruplar ‘AK Parti iktidar olmasın, iktidarı kazanamasın, tek başına iktidar olmasın’ diye didiniyorlar. Hiçbir amaçları yok. Hiçbir gelecekle ilgili projeleri yok. Tek dertleri ‘bunlar gitsin’. Kusura bakmayın AK Parti milletin partisidir. AK Parti’yi bu millet kurmuştur. Sizin manşetlerinizden de yazarlarınızdan da bize hiçbir şey olmaz. Biz bu millete sevdalıyız. Bu milletin kardeşliği, birliği ve beraberliği için de çözüm sürecini kurucu genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız başlattı. ‘Ben bu milletin birliği ve beraberliği için kan akmaması için gerekiyorsa her şeyi, bütün siyasi kariyerimi riske ederim’ dedi. Diğerleri bunu diyebildi mi. Başından beri söylüyoruz, böyle bir dertleri yok ki. Onun için dertliyiz. Dikleşmiyoruz ama dik duruyoruz” ifadelerini kullandı.
“BİZİM NOTERİMİZ MİLLETTİR"
Bakan Çağatay Kılıç, seçim çalışmaları kapsamında Ladik ilçesinin İbi, Salur ve Ahmet Saray mahallelerini ziyaret "vatandaşlarla sohbet etti. Bakan Çağatay Kılıç buralarda yaptığı konuşmalarda "Bugüne kadar çok çalışmalar yaptık. Önemli yatırımların altına imza attık. Bunları saymakla bitiremeyiz. Biz yapacaklarımızı söylüyoruz ve  söylediklerimizi yapıyoruz. Ama bazıları şunu unutuyor. Milletle beraber olanla başarı elde edilir. Ama siz biliyorsunuz 'onlar konuşur AK Parti yapar" ifadesini kullandı”.
Gece gündüz demeden çalıştıklarını anlatan Bakan Çağatay Kılıç, her engellemeye ve tahriklere karşı yollarına devam ettiklerini söyledi.
AK Parti iktidarında yapılanların millet tarafından görüldüğünü de vurgulayan Bakan Çağatay Kılıç, "Millet bizim yaptıklarımızı görüyor ve seçimde de bunu tasdik ediyor. Bizim noterimiz millettir. Çünkü biz milletiz milletle beraber yürüyoruz" diye konuştu. 
.