“KOALİSYONDAN BAHSEDEN KİM?”

21 Mayıs 2015

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bir siyasi partinin genel başkanınin ‘Biz AK Parti’yle koalisyonda yokuz’ şeklindeki sözlerini hatırlatarak, “Arkadaşlar, koalisyondan bahseden kim? Kendi kendilerine niye böyle bir heyecana girdiler onu da anlamadım” dedi.

Seçim çalışmalarını Samsun’da sürdüren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Yakakent ilçesinde muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada Bakan Çağatay Kılıç, "Mesele oy isteme meselesi değil. Mesele ‘bize oy verin, onlara oy verin’ meselesi değil. Ama 3 genel, 3 yerel seçim, 2 referandum, bir de Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarısızlıkla çıkanların 10. seçime giderken artık ortaya koymuş oldukları bir takım söylemlerin sizlerin tarafından da ciddiye alınmadığını biliyorum" diye konuştu.
Yürürlükteki Anayasa ve yasaların Türkiye’nin önünü kestiğini dile getiren Bakan Çağatay kılıç, şöyle konuştu: 
"Biz artık Türkiyemiz’in 2023, 2053, 2071 hedeflerine çok daha hızlı ve kuvvetli bir şekilde ilerlemesi için artık bizi engelleyen, dar gelen gömleği genişletmemiz gerekiyor. Bizim şu andaki çalışmalarımız bu. Siz muhtarlar bazı şeyleri hiç unutmuyorsunuz. Geçmiş zamanlarda atılan manşetleri bir hatırlayın. Ne diyorlardı? ‘Artık muhtar bile seçilemez’ diyerek Sayın Cumhurbaşkanımızın siyasi hayatının önünün kapandığını söylüyorlardı. Bir de ‘muhtar bile’ diyerek küçümsemişlerdi. Halbuki siz muhtarlar demokrasinin ilk halkalarısınız, temel halkalarısınız. Doğrudan vatandaşlarla en dar bölgede temas halinde olan insanlarsınız. Ama sizi öyle bir farklı görüyorlar ki o zihniyet ‘bile’ diyor. Peki, ne oldu onların manşetleri mi haklı çıktı milletin iradesi mi haklı çıktı? Seçilmiş bir cumhurbaşkanı olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı olarak en üst makamda şu an. Buraya sizlerle birlik ve beraberlik içerisinde gelindi. Siz bu işin dinamosu oldunuz. Biz durmuyoruz arkadaşlar, koşuyoruz. Bu koşmanın içerisinde sizler de bizlerle birlikte koşuyorsunuz. Yapacak daha çok işimiz var. “
“5 yıllığına geldiler 3.5 yılda kaçtılar”
Bakan Çağatay Kılıç, bir siyasi partinin genel başkanının ‘Biz AK Parti’yle koalisyonda yokuz’ şeklindeki sözlerini hatırlatarak, şöyle dedi:
“Arkadaşlar, koalisyondan bahseden kim? Kendi kendilerine niye böyle bir heyecana girdiler onu da anlamadım. Bunu söyleyenlerin zamanında ne yaptığını gördük. 5 yıllığına geldiler, 3.5 yılda kaçtılar gittiler. Gücümüzü tabana yayarak vatandaşa daha fazlasını ulaştırarak bu günlere geldik. Biz medeniyet kökleri 2 bin 200 yıla dayanan bir devletiz."
Bakan Çağatay Kılıç daha sonra Yakakent'te esnaf ziyaretinde bulundu, vatandaşlarla sohbet etti.