BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ ÇARŞAMBA ORDUKÖY CAMİİ’NİN AÇILIŞINI YAPTI

31 Mayıs 2015

Bakan Çağatay Kılıç Orduköy Merkez Camii’nin hizmete açılması dolayısıyla yaptığı konuşmada İstanbul’un fethinin 562.yıldönümü kutlamalarına Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun katıldığını hatırlatırken , duvarlara ,”Zulüm 1453’de başladı” diye yazı yazanları da eleştirdi.

İstanbul’un fethinin 562.yılı kutlamaları dolayısıyla değerlendirme yapan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç  “zulüm 1453’de başladı” diye duvarlara yazı yazanlara tepki göstererek,”Fethin ne olduğunu, İstanbul'un fethinin ne anlama geldiğini anlamayanlara da Rabbim inşallah hidayet nasip eylesin" diye konuştu.

Seçim çalışmalarına Samsun'da devam eden Bakan Çağatay Kılıç,  Önce Çarşamba ilçesi Orduköy Mahallesi'nde Merkez Cami'nin açılışı için düzenlenen törene katıldı. Caminin yapımında emeği geçen herkese teşekkür eden Bakan Çağatay Kılıç, "Bir tuğlayı dahi taşımış olan, çimentosunda bir kürek emeği olan, en ufak bir şekilde buraya hizmet vermiş, katkı sunmuş olan herkesten Allah razı olsun" dedi. Açılışı gerçekleştirilen camide nesiller boyu güzel ibadetler yapılması temennisinde bulunan Bakan Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla İstanbul’un fethinin 562. yıl dönümü kutlamalarının gerçekleştirildiğini söyledi. "Rabbim fethin ruhunu ve fethin ne anlama geldiğini idrak edenlerden eylesin inşallah"  diyen Bakan  Çağatay Kılıç ,duvarlara "zulüm 1453'te başladı" şeklinde yazılar yazıldığına dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çünkü hatırlıyorsunuz duvarlara yazılar yazılmıştı. Ben siyaset değil, yazılan yazıyı söylüyorum. 'Zulüm 1453'te başladı' diye. Fethin ne olduğunu, İstanbul'un fethinin ne anlama geldiğĞini anlamayanlara da Rabbim inşallah hidayet nasip eylesin. Ben bu kadarını söylüyorum. Ama bu açılışlar bu birliktelikler bu beraberlikler inşallah ülkemizi, medeniyetimizi, milletimizi geleceğe emin adımlarla taşıyacak adımlar olacaktır. Ben tekrar hayırlı uğurlu olsun diliyorum."

Açılışın ardından Bakan Çağatay Kılıç, Orduköy Kılcanlı Mahallesi'ndeki 1302 yılında yapılan  tarihi ahşap camide incelemelerde bulundu. Daha sonra İlkadım ilçesine geçen Bakan Çağatay Kılıç, bir otelde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın kıydığı, Vali İbrahim Şahin’in katıldığı Yasemin ve Necmi Sener çiftinin nikahında şahitlik yaptı. Çifte ömür boyu mutluluklar dileyen Bakan Çağatay Kılıç, nikah cüzdanını geline verdi.