“BİRİ BAŞKA BİRİ BAŞKA KONUŞUYOR, BU NASIL BİR ŞEY ANLAYAMADIM! ”

01 Haziran 2015

Bakan Çağatay Kılıç, Kılıçdaroğlu’nun "Öğrenciler, sigortalı işe girdikten sonra kredi ödemeleri başlayacak" vaadiyle ilgili değerlendirme yaparken,” Zaten mevcut uygulamaya bu şekilde” diye konuştu. Kılıçdaroğlu’na işin aslını öğrenmesi konusunda adres gösteren Bakan Çağatay Kılıç, "Bir zahmet Kılıçdaroğlu, Kredi Yurtlar Kurumu’nun yönetmeliğini oku. İşe girinceye kadar zaten ödeme yok" dedi.

Bakan Çağatay Kılıç memleketi Samsun’da seçim çalışmalarına devam ediyor. Vezirköprü’de  Cumhuriyet Meydanı'nda  düzenlenen mitingte seçim otobüsünün üzerinden vatandaşlara  seslendi.
AK Parti'de dava şuuru olduğunu ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, seçimlerin yaklaştığını hatırlatarak Vezirköprülülerden destek istedi.  AK Parti'nin yaptığı hizmetleri anlatarak muhalefete yönelik eleştirilerde bulunan Bakan Çağatay Kılıç,  şöyle konuştu:
 "Biri 'kasada var' diyor. Biri 'ekonomi kötüye gidiyor' diyor. Biri diyor ki 'kasa ağzına kadar dolu', birisi diyor ki 'battık.' Bir karar verin anlaşın ya. Koalisyonsunuz siz, bir anlaşın ya. Birisi başka, birisi başka bir şey diyor. Bu nasıl bir şey anlamadım."
Tek vatan, tek bayrak, tek millet vurgusu yapan Kılıç, sözleri şöyle sürdürdü:
 "Biz ne diyoruz ? 'Tek vatan' diyoruz, 'Tek millet' diyoruz, Tek bayrak' diyoruz değil mi? Bizim ay yıldızlı bayrağımız her mitingde var. Her yerde dalgalanıyor. Peki onlar ne diyor? Ey HDP niye Batı'da Türk bayrağını kullanıyorsun da Doğu'da veya Güneydoğu'da kullanmıyorsun?"
"İşe girinceye kadar zaten ödeme yok"
Eskişehir'de yaptığı mitingde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun "öğrenciler, sigortalı işe girdikten sonra kredi ödemeleri başlayacak"  vaadinde bulunduğunu hatırlatan Bakan Çağatay Kılıç, mevcut uygulamanın zaten bu şekilde işlediğine dikkat çekerek,"Bir zahmet et Kılıçdaroğlu, git de Kredi Yurtlar Kurumu’nun yönetmeliğini bir oku. Şu anda Kredi Yurtlar Kurumu’ndan kredisini almış öğrencilerimizin geri ödemesinin başlama tarihi mezun olduktan sonra 2 yıl. Bu normali. Ama sigortalı işe başlamadığını belgelediği anda her sene erteleniyor. Yani işin özü şu, işe girinceye kadar zaten ödeme yok. Sen çıkmışsın 'Biz iktidar olursak bunu yapacağız.' Yahu zaten var, var" ifadesini kullandı.
Milletin beklenen cevabı 7 Haziran'da vereceğini söyleyen Bakan Çağatay Kılıç, konuşmasının ardından  seçim otobüsü ile ilçeyi gezerek vatandaşları selamladı.
Daha sonra Vezirköprü Belediyesi Kültür Merkezinde muhtarlarla bir araya gelen Bakan Çağatay Kılıç, muhtarların sorunlarını dinledi.