BAKAN ÇAĞATAĞ KILIÇ ÇARŞAMBA’DA İFTAR YEMEĞİNE KATILDI

11 Temmuz 2015

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Büyükşehir Belediyesinin Çarşamba ilçesinde verdiği iftar yemegine katıldı.

İftar sonrası yaptığı konuşmada  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bosna'daki Srebrenitsa soykırımının 20. yılında, "Birliğimizin ve beraberliğimizin olması bu tip acıların yaşanmasını engelleyecektir. O yüzden bir olacağız, beraber olacağız ve bütün karşımıza dikilenlere tek yürek cevap vereceğiz" dedi.

Bakan Çağatay Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bugün farklı bir gün. Dünya tarihinde acı ile hatırlanacak bir gün. Srebrenitsa katliamının 20. yıl dönümü. Başbakanımız bugün Bosna Hersek’teydi. Oradaki anma ve defin törenine katıldılar. Rabbim bize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Birliğimizin ve beraberliğimizin olması bu tip acıların yaşanmasını engelleyecektir. O yüzden bir olacağız, beraber olacağız ve bütün karşımıza dikilenlere tek yürek cevap vereceğiz."
İftar programına AK Parti Samsun milletvekilleri Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan ve Hasan Basri Kurt da katıldı.
Bakan Çağatay Kılıç, iftar yemeği programının ardından Öztekin ve Ertan ailelerinin çocukları Merve ve Furkan çiftinin nişan törenlerine katıldı.