ŞEHİDİMİZİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK

31 Temmuz 2015

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Şırnak’ta yaşanan terör saldırısında şehit olan Piyade Onbaşı Hamza Yıldırım’ın cenaze törenine katıldı.Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in kıldırdığı şehit onbaşı Hamza Yıldırım son yolculuğuna dualarla uğurlandı.

Şırnak'ta terör saldırısında şehit olan Piyade Onbaşı Hamza Yıldırım, Ankara Kocatepe Cami’nde düzenlenen törende son yolculuğuna dualarla uğurlandı. Cuma ve öğlen namazının ardından düzenlenen cenaze törenine  TBMM Başkanı İsmet Yılmaz,Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın yanı sıra , CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Necdet Özer   katıldı. Şehit Yıldırım’ın cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez kıldırdı.

Piyade Üsteğmen İbrahim Tanrıverdi,  Kaan Kandemir ve Piyade Onbaşı Hamza Yıldırım, Şırnak'ta izinden dönen askerlerin birliklerine götürülmesi için konvoyun yol emniyetini sağlarken, PKK'lı teröristlerin açtığı ateşle şehit düşmüştü.