GENELGündem

27.Nisan.2022

KILIÇ, İTALYA BÜYÜKELÇİSİNİ KABUL ETTİ.

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve İstanbul Mv. Akif Çağatay Kılıç, İtalya Büyükelçisi Sayın Giorgio Marrapodi'nin nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ederim dedi.

devamını oku
26.Nisan.2022

KILIÇ, ASİYAD İFTARINA KATILDI.

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve İstanbul Mv. Akif Çağatay Kılıç, Ankara Samsun Sanayici İş Adamı ve Yöneticileri Derneği tarafından düzenlenen Geleneksel İftar Programnda hemşehrilerimizle buluşmamıza vesile olan ASİYAD’a teşekkür ediyorum dedi.

devamını oku

  

19.Nisan.2022

KILIÇ,GÜRCİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİNİN İFTAR PROGRAMINA KATILDI.

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve İstanbul Mv. Akif Çağatay Kılıç, Bu akşam iftarımızı Gürcistan Büyükelçisi'nin ev sahipliğinde yaptık. Kendisine misafirperverliği için teşekkür ederiz dedi.

devamını oku
15.Nisan.2022

KILIÇ, KÖLN 'DE UID MERKEZİNİ ZİYARET...

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve İstanbul Mv. Akif Çağatay Kılıç, UID Köln genel merkezini ziyaret ederek, Alman siyasetinde güncel konuları ve yaklaşan seçimler üzerinde istişareler de bulunduk. Akabinde UID Köln iftarını Aile Sosyal Politikalar Bakanımız Derya Yanık, Dışilişkiler Başkanımız Efkan Ala ve İstanbul Milletvekilimiz Zafer Sırakaya ile birlikte yaptık dedi.

devamını oku
İSTANBULGündemi
29.Nisan.2022

KILIÇ, BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ.

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve İstanbul Mv. Akif Çağatay Kılıç, Başakşehir Belediye Başkanımız Sayın Yasin Kartoğlu'nu İlçe Başkanımız Sebahatdin Kayas ile birlikte ziyaret ettik. Gençlerimize yönelik proje ve faaliyetleri hakkında istişarelerde bulunduk. Yakın ilgi ve alakası için şükranlarımı sunuyorum dedi.

devamını oku
28.Nisan.2022

KILIÇ GENÇLERİN EVİNE MİSAFİR OLDU.

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve İstanbul Mv. Akif Çağatay Kılıç, Bu akşam iftarımızı İstanbul Gençlik Kolları Başkanımız ile birlikte öğrenci kardeşlerimizin evinde yaptık. Gençlerimizin sohbeti her zaman olduğu gibi yine çok keyifliydi dedi.

devamını oku

Hayatı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 15 Haziran 1976'da Almanya'nın Siegen kentinde doğdu. Aslen, Samsun'un İlkadım ilçesi sınırlarında yer alan Ataköylü olan Kılıç, 10 yaşına kadar Almanya'da yaşadı.

Ailesinin Türkiye'ye dönmesinin ardından lise eğitimini İstanbul'da, lisans eğitimini ise İngiltere'deki Hertfordshire Üniversitesi'nde "Siyaset ve Avrupa Çalışmaları" bölümünde tamamladı.

tamamını oku...

Fotoğraflar