BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ'IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

29 Ağustos 2016

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Bakan Çağatay Kılıç’ın mesajı şöyle:

30 Ağustos Zaferi, istiklal ve istikbalimizin dönüm noktası olması açısından büyük bir öneme sahiptir. 1071’de Sultan Alpaslan’la ayak bastığımız Anadolu’nun bize ait olduğunu tescilleyen 30 Ağustos Zaferi aynı zamanda Cumhuriyetimizin ilanının hazırlayıcısı bir özelliğe sahiptir.

Necip milletimiz karşılaştığı tüm zorlukları birlik ve beraberlik içinde, kardeşlik ve dayanışma içerisinde omuz omuza vererek aşmıştır.

Tarih boyunca şerefiyle yaşayan milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı 30 Ağustos Zaferiyle; bütün mazlum milletlere bir kez daha örnek olacak büyük bir mücadele örneği göstermiş ve esaret altındaki tüm milletlere öncülük etmiştir.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği;

“Ordular, İlk Hedefiniz Akdeniz, İleri” emri ile kahraman milletimizin zafer için aşamayacağı hiçbir engel olmadığını bütün dünya görmüştür.

Böylece, 19 Mayıs 1919'da Samsun'umuzdan yakılan tam bağımsızlık meşalesi amacına ulaşmış ve 30 Ağustos Zaferi tarihimizin şerefli sayfalarındaki yerini almıştır.

Bu manada medeniyetimizden aldığımız güçle, devlet ve millet olarak, zalimlerin karşısında, mazlumların ve mağdurların yanında olma misyonumuzdan asla vazgeçmeyeceğiz.

Güçlü Türkiye idealimize emin adımlarla ilerlememizi hazmedemeyen bir takım karanlık güçler, eli kanlı terör örgütlerini maşa olarak kullanarak, istikrarımızı, kalkınmamızı, demokrasimizi akamete uğratmak istemektedir.

15 Temmuz darbe girişimi de bu alçak, hayâsız engelleme girişimlerinden bir tanesidir. İstiklâline âşık kahraman milletimiz, 30 Ağustos ruhuyla, Çanakkale ruhuyla tankın önüne yatarak, kendisine yöneltilen namluya korkusuzca atılarak dün 30 Ağustos’ta olduğu gibi bugün de istikbaline vatanına, milletine, bayrağına ve devletine sahip çıkmıştır.

Bin yıldır bu coğrafyada nice zaferler kazanmış, nice hain emelleri sonuçsuz bırakmış olan şanlı milletimiz bugün yaşadığı sıkıntıların da üstesinden gelecek güce ve dirayete sahiptir. 

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.

Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.